Treningi

E-treningi

Po treningach

FAQ zajęcia
W jaki sposób odbywają się zajęcia treningowe?
W jakie dni i godziny należy się uczyć?
W jaki sposób uczestnicy mogą komunikować się z prowadzącym?
Jaki sprzęt komputerowy należy posiadać, aby móc korzystać z treningów?
Ile średnio godzin w tygodniu powinienem spędzać w treningu?Czy odbywają się jakieś egzaminy?
Zajęcia odbywają wyłącznie poprzez Internet. Uczestnicy zajęć ćwiczą w domu lub innym miejscu wyposażonym w komputer i dostęp do Internetu.
Do treningu uczestnik otrzymuje dostęp do materiałów zgrupowanych w pakiety. Materiał z jednego pakietu przeznaczony jest na okres tygodnia.
Materiały to pliki tekstowe, audio, video i inne. Zawierają one zarówno same ćwiczenia, jak i objaśnienia i pokazy do ćwiczeń.
Trening prowadzi trener, który podpowiada w sprawach ważnych, odpowiednio do postępów w treningu.
Uczestnik kontaktuje się z prowadzącym trening i innymi uczestnikami zajęć poprzez czat, czaty głosowe, fora, e-mail, telefon lub inne systemy porozumiewania się wbudowane w platformę treningową. Część wykonywanych zadań system przesyła do prowadzącego. Dzięki temu, uczestnik otwiera sobie dostęp do nowych materiałów i wskazówek, na poziomie odpowiednim do posiadanych umiejętności i wytrenowanej sprawności.
Ćwiczy więc we własnym tempie i na własnym poziomie. Korzysta ze wsparcia prowadzącego (który zna postępy Uczestnika) oraz, ewentualnie, jeśli zechce, innych uczestników treningu (którzy nie znają wzajemnie swoich postępów).
Uczestnik zajęć sam decyduje kiedy i jak długo ćwiczy. Warto jednak zarezerwować sobie przynajmniej 20 min. na nieprzerwany trening.
Szczegóły dotyczące sposobu prowadzenia treningu przedstawione są w opisach poszczególnych kursów.
Trzeba również uwzględnić terminy otwierania na platformie materiałów z poszczególnych modułów – co tydzień nowy materiał.
Mogą komunikować się z nim poprzez e-mail, czaty, fora dyskusyjne, telefon oraz dodatkowe funkcje i komunikatory wbudowane w e-platformę treningową.
Należy posiadać komputer z przeglądarką internetową (najlepiej Firefox, Chrome, IE, Opera, Safari), programem pocztowym oraz przeglądarkę plików PDF np.: Acrobat Reader lub Foxit Reader. Programy te są bezpłatne, do pobrania m.in. stąd».
Możliwy jest również trening z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Jak działa urządzenie mobilne lub przeglądarka w treningu można sprawdzić w kursach DEMO.
Informacje o kursach DEMO przedstawione są w dolnej części tej» strony.
Dodatkowo, w niektórych ćwiczeniach, należy posiadać głośniki lub słuchawki, by móc odsłuchiwać pliki audio.
W kursach szybkiego czytania potrzebna jest drukarka (trening wyłącznie na ekranie ma znacznie niższą efektywność).
Ilość ta zależy od wielu czynników. Można przyjąć, że średnio będzie to tyle, ile trwają równoważne zajęcia stacjonarne. Więcej szczegółów na ten temat, wraz z dokładnym przedstawieniem funkcjonujących tu zależności, można znaleźć w opisach poszczególnych treningów - linki poniżej.
Nie. Uczestnik systematycznie w ciągu całego treningu wykonuje zadania, których wynik jest widoczny dla prowadzącego zajęcia. Dzięki temu, może otrzymać nowe zadania o odpowiednim stopniu trudności, wykonać je i wyniki udostępnić prowadzącemu.
Na bieżąco widać jakie uczestnik robi postępy. Na tej podstawie otrzymuje końcowy certyfikat.
Szczegółowe informacje dotyczące treningów pamięci znajdziesz tutaj», a informacje o treningach szybkiego czytania dostępne są tutaj».
Jeśli masz dodatkowe pytania, wyślij e-mail: kontakt[znak małpki]superumysl.pl